Odevy

Filter by
Zobraziť ako Mriežka Zoznam
Položky 1-12 z 65

Cyklistické oblečenie

Cyklistické oblečenie znamená viac ako niečo, čo nás odlišuje od iných. Ide o mimoriadne funkčnú časť výbavy každého cyklistu, kde každý kus oblečenia má svoju špecifickú úlohu. Všetky však majú spoločného menovateľa – ručia za úplné pohodlie pri jazde na bicykli.

Oblečenie na bicykel, tak ako každodenné oblečenie, si môžete vybrať v závislosti od aktuálneho ročného obdobia. Na rozdiel od všeobecného názoru je totiž cyklistika celoročná - stačí sa vhodne obliecť a žiadny mráz nás nezaskočí.

Prvky cyklistického oblečenia

Cyklistické oblečenie môžeme rozdeliť na nasledujúce prvky:

  • Cyklistická spodná bielizeň - čiže základná vrstva. Jej úlohou je postarať sa o pohodlie Vašej pokožky a čo najefektívnejšie odvádzanie potu, aby zostala suchá. Cyklistickú spodnú bielizeň v závislosti od ročného obdobia tvorí tričko bez rukávov a termotričko, ktoré má zabezpečiť správnu telesnú teplotu.
  • Cyklistické tričká - v závislosti od ročného obdobia ponúkame cyklistické dresy s krátkym alebo dlhým rukávom. Môžeme ich rozdeliť aj podľa štýlu jazdy na bicykli. Ľudia, ktorí uprednostňujú cestnú cyklistiku, si vyberajú cyklistické dresy prispôsobené telu, milovníci enduro a zábavy v teréne sa rozhodujú pre voľnejšie.
  • Cyklistické bundy – napriek názvu nemajú s tradičnými bundami veľa spoločného. Lepším slovom pre cyklistickú bundu je cyklistický dres. Poskytuje dobrú ochranu pred vetrom a v zime - vďaka použitým materiálom - poskytuje ochranu pred chladom.
  • Cyklistické ponožky - nie sú ponožky ako ponožky. A najlepším príkladom sú práve cyklistické ponožky. Ich úlohou je zabezpečiť chodidlu primeraný tepelný komfort. Tie, ktoré sú určené na letné jazdenie, sú preto vyrobené z jemnej priadze poskytujúcej výbornú priedušnosť a možnosť termoregulácie počas jazdy. Zimné ponožky sú často navrhnuté tak, aby počas jazdy udržiavali teplo. V tom pomáha vlna merino, ktorá sa často používa pri výrobe zimných ponožiek.
  • Cyklistické nohavice a šortky – cyklistické nohavice aj šortky majú veľký vplyv na pohodlie pri cyklistike. Výber správnej vložky v šortkách je takmer rovnako dôležitý ako výber sedla. Vďaka špeciálnemu dizajnu a vložke jazda v nich nespôsobuje nepríjemný tlak a pomáha pri prekonávani dlhých vzdialeností.
  • Cyklistické čiapky – cyklistické čiapky sú neoddeliteľnou súčasťou cyklistickej kultúry. A napriek tomu, že klasické šiltovky sú používané čoraz zriedkavejšie, zimné cyklistické čiapky sú veľmi obľúbené.
  • Návleky na topánky - skvelý spôsob, ako sa vyhnúť nákupu špeciálnej obuvi, ak nemáte problémy s bicyklovaním v zime. Cyklistické návleky na topánky umožňujú premeniť bežnú obuv na zimnú verziu, ktorá chráni pred vetrom a - do veľkej miery - aj pred vodou.
  • Cyklistické návleky na ruky a na nohy - tieto dva prvky cyklistického oblečenia perfektne doplnia Vaše cyklistické oblečenie na jar či na jeseň. Uľahčujú jazdu v prechodnom období, keď môže byť ráno chladno a poobede teplo. Zaberú oveľa menej miesta ako cyklistický dres, takže po vyzlečení ich ľahko schováte do vrecka cyklistického trička.
To Top