Prilby

Filter by
Zobraziť ako Mriežka Zoznam
Položky 1-12 z 41
Page

Cyklistické prilby

Cyklistické prilby sú vždy základnou výbavou každého cyklistu. Môžete sa vzdať špecializovaného cyklistického oblečenia, no jazdiť bez prilby je mimoriadne riskantné. Ide o základnú ochranu cyklistu.

Moderné cyklistické prilby majú len málo spoločného s ich predchodcami. Teraz sú to mimoriadne estetické prvky oblečenia, ktoré poskytujú nielen ochranu, ale aj tepelný komfort hlavy počas jazdy a sú vybavené mnohými vymoženosťami, ako napríklad svetlá na bicykel namontované na zadnej strane (čo neznamená, že sa môžete vzdať tých, ktoré sú vzadu na bicykli!). Niektoré modely majú tiež zabudované hands-free súpravy, ktoré uľahčia telefonovanie počas jazdy!

Akú cyklistickú prilbu si vybrať?

Výber cyklistickej prilby je mimoriadne individuálna záležitosť. Veľa závisí aj od obľúbeného štýlu jazdy a typu bicykla, ktorý máme. Samozrejme, nič Vám nebráni nosiť pri jazde na turistickom bicykli aerodynamickú cestnú prilbu, nebude to však najpohodlnejšie riešenie. Preto sme pre Vás pripravili nižšie uvedenú krátku pomôcku na tému výber cyklistickej prilby:

  • Otvorená prilba – ide o veľmi obľúbený typ medzi ľuďmi, ktorí uprednostňujú mestské bicykle. Poskytuje veľmi vysoký stupeň bezpečnosti, no vzhľadom na svoju hmotnosť a malý počet prieduchov môže byť počas jazdy nepohodlná.
  • Cyklistická prilba na rekreačnú cyklistiku - najčastejšie volený typ prilieb. Má veľké množstvo prieduchov, vďaka ktorým vzduch ochladzuje hlavu počas jazdy. Veľmi často je vybavená červenými svetlami vzadu a šiltom, ktorý chráni oči pred slnečnými lúčmi.
  • Cyklistická prilba na súťažnú jazdu - najčastejšie ju využívajú cestní a horskí cyklisti. Vyznačuje sa veľmi nízkou hmotnosťou a vetracími otvormi navrhnutými tak, aby počas výkonu čo najviac ochladzovali hlavu. Navyše majú porty, do ktorých môžete vložiť cyklistické okuliare, keď ich práve nepotrebujete.
  • Aerodynamická cestná prilba – ide o relatívne nový typ cyklistickej prilby. Sú určené najmä cestným cyklistom (ale nájdu sa aj horskí cyklisti, ktorí si vyberajú tento typ prilby). Vďaka špeciálnej konštrukcii a tvaru minimalizujú odpor vzduchu, čo umožňuje rýchlejšiu jazdu pri menšej námahe. Ich nevýhodou je však oveľa horšie vetranie v porovnaní s inými športovými prilbami. To však cyklistom neprekáža, pretože v súčasnosti ide o jeden z najčastejšie vyberaných modelov.
  • Enduro prilba - tento typ cyklistickej prilby je určený najmä ľuďom jazdiacim v horách. Má výrazne viac zosilnenú zadnú časť, aby čo najefektívnejšie chránila hlavu pred prípadným pádom.
To Top