Cyklistické príslušenstvo

Filter by
Zobraziť ako Mriežka Zoznam
Položky 1-12 z 122

Cyklistické príslušenstvo

Cyklistické príslušenstvo je – popri bicykli – jednou z najdôležitejších vecí, ktorými by mal byť cyklista vybavený. Prečo? Pretože vďaka nemu bude bicyklovanie nielen oveľa jednoduchšie, ale aj príjemnejšie. Cyklistické príslušenstvo môžeme prirovnať k cyklistickému oblečeniu. Na samotnú jazdu nie je potrebné, ale oplatí sa ho mať.

Cyklistické príslušenstvo predstavuje veľmi široký sortiment doplnkov, ktoré Vám umožnia prepraviť Váš obľúbený nápoj, prenosné náradie na opravu bicykla alebo osvetliť cestu počas jazdy po zotmení. Samozrejme, to nie je všetko, čo je súčasťou cyklistického príslušenstva. Jeho súčasťou sú aj čistiace prostriedky na umývanie bicyklov v zime a po daždi. Použitím oleja na reťaze ich ochránite pred koróziou vďaka čomu môžete najazdiť ešte viac kilometrov.

Aké cyklistické príslušenstvo si teda vybrať?

Pre väčšinu cyklistov napokon dochádza ku chvíli, keď sa musia rozhodnúť pre cyklistické príslušenstvo, ktoré sa im hodí pri každodennom používaní bicykla. Odpoveď na túto otázku nie je taká jednoduchá, pretože všetko závisí od individuálneho prístupu k bicyklu. Určite sa však oplatí staviť na:

  • Brašny pod sedlo – sú základnou výbavou pre väčšinu cyklistov. Vďaka nim si na výlet jednoducho zoberiete to najnutnejšie príslušenstvo, ako sú duše, multitool a podobne.
  • Cyklistická fľaša na vodu a košík na fľašu - to sú asi najdôležitejšie prvky, ktorými by mal byť cyklista vybavený. Pri namáhavej jazde na bicykli môže najmä v teplých dňoch veľmi rýchlo dôjsť k dehydratácii, čomu účinne predchádza fľaša s vodou.
  • Príručné náradie – nástroje ako multitool Vám umožňujú mať so sebou potrebné náradie bez toho, aby ste museli nosiť celú skrinku! Je to ideálne riešenie v prípade malých až stredných opráv na cestách.
  • Pumpy na bicykel - pumpy na bicykel môžeme rozdeliť na malé a veľké, teda servisné pumpy. Tie menšie sa osvedčia pri výmene duše počas cyklovýletu. Servisné pumpy na druhej strane rýchlo a efektívne nahustia pneumatiky počas prípravy na jazdu.

Sú čistiace prostriedky na bicykel potrebné? 

Mnoho ľudí si môže položiť otázku, či sú čistiace prostriedky na bicykel potrebné. Na prvý pohľad by sa zdalo, že ani veľmi nie. Koniec koncov, donedávna neexistovala žiadna špecializovaná cyklistická kozmetika a bicykel, aspoň teoreticky, nie je mechanicky zložité vozidlo. Pravda je však trochu iná.

Správnou starostlivosťou o bicykel môžeme výrazne zlepšiť jeho výkon a životnosť. Základom by mali byť oleje na reťaze, prispôsobené podmienkam, v ktorých najčastejšie jazdíte. Olej na reťaz do suchých podmienok udrží Vašu reťaz čistú, ale nie je vhodný do daždivých podmienok. Na druhej strane, mazivo na reťaz do mokrých podmienok bicykel na jeseň a v zime ochráni, bude si však vyžadovať častejšie umývanie. Oplatí sa zaobstarať si aj odmasťovač reťaze – ten Vám pomôže zbaviť reťaz starého oleja a udržať ju tak čistú. Dá sa použiť aj na kazetu a ozubené kolieska kľuky - pohon bicykla tak zostane vždy čistý.

Všetky druhy kozmetických prípravkov na bicykle, ako napríklad šampóny, udržia bicykel čistý po dlhú dobu. Zanechávajú tenkú vrstvičku, ktorá chráni lak pred nečistotami a uľahčuje jeho odstránenie suchou handričkou po zosadnutí z bicykla.

To Top