Turistické

Filter by
Zobraziť ako Mriežka Zoznam
Položky 1-12 z 57

Turistické bicykle KROSS

Aký turistický bicykel by ste si mali vybrať?

Turistické bicykle sú skvelou voľbou na každodenné použitie. Aký trekingový bicykel si teda vybrať? Najlepšie taký, ktorý najviac vyhovuje Vášmu štýlu jazdy. Turistické bicykle možno rozdeliť na dva typy:

  • Trekingové bicykle
  • Krosové bicykle

Napriek veľkej podobnosti sa líšia svojím použitím. Trekingový bicykel je výbornou voľbou na dlhé cyklotúry. Je vybavený nosičom, blatníkmi, osvetlením a stojanom, ktorý uľahčuje jeho postavenie, keď nemáte nablízku nič, o čo by ste ho mohli oprieť. Vďaka všetkému príslušenstvu, ktoré je na nich namontované, sú pomerne ťažké, no použitý pohon uľahčuje prekonávanie náročných stúpaní.

Krosový bicykel je akoby zoštíhlený trekingový bicykel. Nemá toľko príslušenstva, no nič Vám nebráni ho namontovať. Je to ideálny bicykel na mnohoraké použitie. Donedávna sa väčšina cyklistov nazdávala, že MTB bicykel sa perfektne hodí do každých podmienok, no pre väčšinu ľudí bude lepšou voľbou krosový bicykel. Skvele sa osvedčí na cyklotrasách, štrkových cestičkách a rôznych iných povrchoch.

Ľahký krosový bicykel sa pre dámy môže ukázať ako najlepšie riešenie na každodenné použitie. Určite ho ocenia aj muži. Ak však máte na pláne viacdňový výlet, uľahčí Vám ho trekingový bicykel, vďaka ktorému si budete môcť vziať aj veľkú batožinu.

Aký druh turistického bicykla je vhodný pre ženu?

Dámske turistické bicykle sa nelíšia len farbou laku, ktorej úlohou je upútať pozornosť dám pri nákupe. V KROSS vieme, že ženy potrebujú nielen iný lak, ale aj správny tvar rámu. Preto pri navrhovaní bicykla pre ženu pristupujeme k tejto téme veľmi vážne.

Aký druh turistického bicykla pre ženu bude teda tou najlepšou voľbou? Pri kúpe sa oplatí venovať pozornosť tomu, aby mal nižší rám. To vám uľahčí nasadanie a zosadanie z bicykla, najmä ak sa rozhodnete obliecť si šaty alebo sukňu. Dbajte aj na to, aby mal komponenty prispôsobené ženám. Sedlo, kratší predstavec či užšie riadidlá výrazne zlepšia Vaše pohodlie pri jazde.

Aký trekingový bicykel je vhodný pre muža

Mužský trekingový bicykel sa vyberá pomerne jednoducho. Rozdiely medzi jednotlivými modelmi sú najčastejšie v používaných doplnkoch a materiáloch, z ktorých bol vyrobený rám bicykla. Preto sa pri rozhodovaní o tom, aký trekingový bicykel pre muža vybrať, zamerajte predovšetkým na otázku jeho užitočnosti. Nezabudnite, že má mať nosič, osvetlenie a tiež stojan, ktorý Vám umožní parkovanie na ľubovoľnom mieste.

Pánsky trekingový bicykel na rozdiel od toho prispôsobeného ženám nemá zníženú horizontálnu trubku. Ostatné komponenty sú napriek podobnosti s tými, ktoré poznáme z dámskych modelov, vhodne prispôsobené mužským potrebám.

To Top