Tachometre a príslušenstvo

Filter by
Zobraziť ako Mriežka Zoznam
4 položiek

Cyklistické počítače a príslušenstvo

Neexistuje človek, ktorý by sa nechcel pochváliť kilometrami najazdenými počas víkendového cyklovýletu. Spravovanie takýchto údajov však nie je úplne jednoduché – a to ani teraz, v dobe smartfónov. Zabudnete zapnúť príslušnú aplikáciu a po prejdených kilometroch jednoducho nebude ani stopy. Riešením tohto problému je cyklopočítač namontovaný na riadidlách bicykla. Vďaka tomuto jednoduchému zariadeniu budete vždy vedieť, akou rýchlosťou sa pohybujete, koľko kilometrov ste prešli alebo koľko je hodín. Zároveň sa nebudete báť, že Vám smartfón náhodou spadne na cestu a rozbije sa.

Niektoré cyklopočítače sú však aj pokročilými zariadeniami, ktoré Vám umožnia oveľa viac ako len počítať prejdené kilometre. Sú to akési malé počítače, ktoré vďaka vhodnému príslušenstvu dokážu spočítať, ako rýchlo točíte pedálmi, sledovať Váš tep alebo merať silu, ktorú vkladáte do poháňania bicykla. Vďaka takýmto rozsiahlym možnostiam ide najmä o riešenia určené cyklistickým nadšencom z radov amatérov i profesionálov, ale aj bežný cyklista pocíti isté výhody používania cyklopočítača.

Doplnky k cyklopočítačom, ktoré sa oplatí kúpiť, sú v prvom rade snímač kadencie a snímač tepu. Najprv sa však musíte uistiť, že Váš model počítača tieto možnosti podporuje!

Cyklistický počítač s meraním tepu

Beriete jazdu na bicykli ako doplnok k rozumnému stravovaniu v rámci starostlivosti o svoju postavu? Pomôže Vám pri tom cyklopočítač s meraním tepu, ktorý vďaka špeciálnemu popruhu umiestnenému na hrudi umožní presne zmerať počet spálených kalórií.

Cyklistický počítač s meračom výkonu

Merač výkonu je v súčasnosti prístrojom, ktorý si najčastejšie vyberajú ľudia s ambicióznym prístupom k cyklistike. Vďaka nemu si viete veľmi presne vypočítať, ako usilovne na bicykli šliapete, s vysokou presnosťou vypočítať tréningové zóny a naplánovať tréning na konkrétne preteky.

Ak je teda pre Vás bicyklovanie viac ako len otáčanie kľukami pedálov a prechod z bodu A do bodu B, mali by ste sa vybaviť cyklopočítačom a spárovať ho s meračom výkonu. Vďaka tomu sa Váš tréning dostane na úplne novú úroveň a zaručene budete vždy pripravení bojovať o najvyššie priečky.

To Top