EBIKE

Filter by
Zobraziť ako Mriežka Zoznam
Položky 1-12 z 36
Page

Elektrobicykle KROSS

Elektrobicykel – symbol 21. storočia

Elektrobicykel je symbolom 21. storočia. Žijeme v čoraz rušnejšom svete, kde na intenzívne cyklistické tréningy jednoducho nie je čas. Najmä vtedy, ak nie sme profesionálni cyklisti a máme veľa iných povinností, ktoré si vyžadujú našu pozornosť. Aby sme si teda trochu uľahčili každodenné dochádzanie do práce alebo aby sme v náročných a strmých stúpaniach držali krok so skúsenejšími cyklistami, môžeme si pomôcť elektrobicyklami. Neznamená to však, že jazda na nich si nevyžaduje žiadnu námahu!

Elektrobicykel nie je skúter ani motorka. Jednoducho povedané, ak na ňom chcete jazdiť, musíte šliapať do pedálov. Bez Vášho úsilia sa bicykel skrátka nepohne. Elektrobicykel sa skladá z dvoch hlavných prvkov – motora a batérie, ktorá ho napája. Dojazd elektrobicykla je určený najmä kapacitou batérie, vyjadrenou vo watthodinách. Nemôžete sa však spoliehať na uvedený dojazd – môže totiž závisieť od mnohých faktorov. Reliéf terénu, sila vetra či teplota môžu mať skutočný vplyv na dojazd, ktorý prekonáte vďaka elektrickej asistencii.

V čom je elektrobicykel výhodnejší oproti bežnému?

Možno je to samozrejmé, ale výhodou elektrobicykla oproti bežnému je motor, ktorým je vybavený. Ide o dodatočnú podporu pre Vaše nohy, ktorá vám pomôže pri jazde na bicykli.

Prečo je to však taká veľká výhoda? Vďaka nej najazdíte oveľa viac kilometrov ako v prípade tradičných bicyklov. V niektorých prípadoch aj vyše 100 kilometrov! Kedy ste naposledy mohli prejsť takú vzdialenosť na bicykli? V mnohých prípadoch je to vzdialenosť, pre ktorú sa rozhodujú nadšenci cestnej cyklistiky.

Ďalšou výhodou tohto bicykla je možnosť slobodného dojazdu do práce a stretávania sa s príbuznými a priateľmi bez toho, aby ste sa spotili. Vďaka vhodnému nastaveniu elektrickej asistencie je možné doraziť do cieľa bez nadmernej námahy. Práve motor bude v takej situácii do veľkej miery zodpovedný za pohon bicykla. Stačí mierne krútiť pedálmi.

Ako si vybrať elektrobicykel?

Pýtate sa, ako si vybrať elektrobicykel? Teoreticky to nie je náročné, ale v praxi sa môžete stretnúť s niekoľkými rozhodnutiami, ktoré si budú vyžadovať dôkladnejšie zváženie. Zdalo by sa, že si stačí vybrať typ bicykla s asistenciou, ktorý Vám vyhovuje. Čiže elektrický MTB, trekingový alebo iný bicykel. Toto je veľmi dôležitý prvok Vášho výberu, ale je tiež veľmi dôležité, akého výrobcu si pre svoj bicykel vyberiete. Najčastejšie si cyklisti vyberajú systém Shimano STEPS, ale niektoré bicykle KROSS sú vybavené aj systémom Bafang.

Dôležité je tiež umiestnenie batérie na bicykli. Pokročilejšie bicykle majú batériu integrovanú v ráme. To znamená, že je ukrytá vo vnútri bicykla a nabíja sa cez špeciálny port. Samozrejme, môžete ju vybrať a vziať so sebou. Ďalším typom sú externé batérie, ktoré sa montujú na miesto košíka na fľašu s vodou alebo na nosič.

Typy elektrických bicyklov

Tak ako v mnohých iných prípadoch, aj pri elektrobicykloch môžeme použiť klasifikáciu podľa účelu, na ktorý boli vytvorené:

  • Elektrické MTB bicykle - klasické MTB bicykle obohatené o elektromotor. Vďaka nim môžete mať z jazdy lesnými cestičkami ešte väčší pôžitok a nemusíte sa báť strmých stúpaní.
  • Elektrické MTB XC bicykle - výkonnostné horské bicykle, ktoré sú ideálne ako doplnok k tradičným výkonnostným bicyklom. Ak si chcete prejsť trasu pretekov, aby ste vedeli, kde sú technicky najnáročnejšie etapy a prvky, potom je elektrobicykel ideálnou voľbou. Nielenže sa pri jazde neunavíte, ale budete aj lepšie pripravení na štart.
  • Turistické elektrobicykle – je niečo lepšie ako výlet na bicykli? Samozrejme! Cyklovýlet, ktorý zvládnete bez toho, aby ste sa príliš unavili. Naložte si na bicykel batožinu a nebojte sa zlyhania pri tejto výzve. Jednoducho jazdite!
  • Mestské elektrobicykle – mestské bicykle sú skvelou voľbou na dochádzanie do práce a na stretnutia s priateľmi. Mestský bicykel s elektromotorom Vám však umožní doraziť do cieľa bez únavy a strachu z prepoteného oblečenia.
To Top