Tašky a batožinové kufre

Filter by
Zobraziť ako Mriežka Zoznam
Položky 1-12 z 18
Page

Tašky a brašny

Ak cestujete do práce na bicykli alebo jazdíte na cyklistické výpravy, jedným zo základných doplnkov, ktorými by ste sa mali vybaviť, sú cyklistické tašky a brašny. Dobrým riešením sú, samozrejme, cyklistické batohy, no ak potrebujete preniesť napríklad väčšiu batožinu, urobiť väčší nákup, oveľa lepším riešením je brašna a taška na bicykel. Vďaka nim sa váha, ktorú ste doteraz niesli na chrbte, pohodlne rozloží na celý bicykel. Samozrejme, výber správnych tašiek a brašien si treba dobre premyslieť. Nie každý typ bicykla dokáže vyhovieť každému riešeniu. O to viac, že niektoré brašny sa montujú na nosič a niektoré bicykle (napríklad cestné) nemajú otvory na jeho inštaláciu.

Ako si vybrať cyklistické brašny?

V súčasnosti je na trhu k dispozícii množstvo rôznych riešení, ktoré umožňujú pohodlnú inštaláciu cyklistickej brašny v závislosti od typu Vášho bicykla. Rôzne bicykle však poskytujú rôzne riešenia na upevnenie brašny.

  • Turistické bicykle – v prípade cestovných bicyklov je montáž brašien väčšinou najjednoduchšia. Takéto bicykle sú najčastejšie z výroby vybavené nosičmi, ktoré Vám umožnia pripevniť brašnu.
  • Výkonnostné bicykle - teda cestné a horské bicykle na XC, väčšinou nemajú žiadne montážne otvory, čo znemožňuje montáž brašny na nosič. Nič však nie je stratené! Pre tento typ bicyklov existujú špeciálne tašky, ktoré sa pripevňujú suchým zipsom na sedlovku alebo riadidlá. Nie sú síce také priestranné ako brašny, umožnia Vám však prepraviť potrebné oblečenie a doplnky na viacdňový cyklistický výlet.
  • Rekreačné MTB a gravelové bicykle - napriek tomu, že sú od výroby málokedy vybavené nosičmi, väčšinou majú otvory, ktoré umožňujú ich montáž. Vďaka tomu môžete výrazne zvýšiť ich možnosti na výlety a pripevniť k nim priestranné cyklistické brašny.
To Top