Bicyklové stojany

Filter by
Zobraziť ako Mriežka Zoznam
6 položiek

Bicyklové stojany

Pre mnohých ľudí, najmä tých, ktorí sa zaujímajú o súťažný aspekt cyklistiky, sú stojany na bicykle odporné a nikdy by sa na nich nemali nachádzať. Ich užitočnosť negujú kvôli vizuálnej stránke. Pochybovačne sa na nich však môžete pozerať Vy, keď pri zaparkovaní hľadajú miesto, o ktoré by mohli bezpečne oprieť svoj bicykel, a Vy… jednoducho vytiahnete stojan, použijete ho a budete sa tešiť z toho, aké to bolo ľahké.

Stojany na bicykle sú neoddeliteľnou súčasťou turistických a mestských bicyklov - je jednoducho ťažké predstaviť si dvojkolesové vozidlo, ktoré by Vám umožnilo bezproblémové používanie bez tejto jednoduchej časti. Nie nadarmo však táto časť chýba pri iných typoch bicyklov, najmä MTB. Počas športovej jazdy môže riziko neočakávaného vysunutia stojana, akokoľvek malé, potenciálne hroziť pádom. Našťastie sa stojan na bicykle rokmi vyvíjal a dáva mestským a turistickým bicyklom istotu, že sa nevysunie bez ohľadu na to, v akom hroznom stave je povrch cesty.

Ako si vybrať stojan na bicykel

Stojany sú zvyčajne namontované na zadných vidliciach bicykla, zvyčajne na opačnej strane ako reťaz. Pri výbere stojana na bicykel si treba dať pozor na to, či je Váš bicykel vybavený montážnymi otvormi na stojan. Ak ich má, potom určite existuje vhodný stojan pre Váš model bicykla. V tomto prípade sa oplatí prelistovať webovú stránku výrobcu alebo zájsť do cyklistického obchodu, kde Vám odborník pomôže vybrať si ten správny produkt.

Ak však Váš rám takéto otvory nemá, budete si musieť vyberať hlavne také, ktoré sa montujú na rôzne druhy objímok. Takto si môžete byť istí, že stojan bude sedieť.

V posledných rokoch sa objavili bicykle s rôznou veľkosťou kolies. Donedávna boli k dispozícii okrem detských bicyklov len kolesá s rozmermi 26 a 28 palcov. Teraz však nájdete aj také s priemerom 27,5 a 29 palcov. Čo teda robiť v takomto prípade? Pomôckou môže byť nastaviteľný stojan, ktorý sa dá prispôsobiť rôznym veľkostiam kolies. V prípade potreby umožní aj jeho premiestňovanie medzi viacerými bicyklami.

To Top