Batožinové tašky

Filter by
Zobraziť ako Mriežka Zoznam
3 položiek

Nosiče na batožinu

Ako zvýšiť užitočnosť bicykla? Stačí ho vybaviť nosičom, vďaka ktorému sa vozenie doplnkových vecí, nákupov a mnoho ďalších vecí výrazne zjednoduší. Mnoho ľudí si stotožňuje nosiče batožiny na bicykle s večne uvoľnenými, hlučnými doplnkami z dvadsiateho storočia. Našťastie, technika pokročila a moderné riešenia tohto typu sa ľahko montujú a nie sú hlučné na každom hrbolci.

Nosič batožiny na bicykle nie je len skvelým spôsobom na prepravu vecí potrebných na splnenie pracovných povinností či nákupov po cestou domov. Je to tiež príležitosť uvoľniť krídla svojej fantázie a oslobodiť sa od neustáleho blúdenia prstom po mape. Pripevnite brašny na nosič, určite si cieľ na mape a vydajte sa na nezabudnuteľnú cyklistickú výpravu. Môže trvať deň, dva, alebo aj celý týždeň. Spoznávanie krajiny za riadidlami bicykla, možnosť prenocovania pod holým nebom a stolovanie uprostred lesa je zážitok, ktorý nenahradí ani ten najlepší pobyt all-inclusive.

Ako si vybrať nosič batožiny na bicykle

Výber nosiča batožiny závisí vo veľkej miere od toho, aký typ bicykla vlastníte. Bohužiaľ, nie na každý sa dá ľahko namontovať a na niektoré sa vôbec neodporúča. Začnime však od toho, ako si vybrať nosič batožiny podľa toho, aký typ bicykla máte:

  • Turistické a mestské bicykle – v ich prípade je montáž mimoriadne jednoduchá. Takmer všetky modely majú otvory určené na priskrutkovanie nosiča. Vďaka tomu je pripevnený veľmi bezpečne, čo zabraňuje vzniku hluku pri jazde na nerovnom teréne. Turistické a mestské bicykle sú tou najlepšou voľbou, ak ich chcete mať vybavené nosičmi.
  • Gravelové bicykle – v prípade gravelových bikov sú dve možnosti montáže nosiča podľa toho, či výrobca vybavil Váš bicykel otvormi na montáž nosiča. Ak áno, je to jednoduché, vyberte si nosič určený pre daný typ uchytenia. Ak naopak takéto otvory nemá, riešením môže byť nosič namontovaný na sedlovke. Nie je to také spoľahlivé riešenie ako montáž priamo na rám - nosič sa bude počas jazdy mierne pohybovať. Nebude tiež môcť zniesť rovnakú záťaž. Tiež sa musíte uistiť, že bicykel má hliníkovú sedlovku. Karbónová sedlovka nemusí vydržať dodatočnú záťaž a môže sa zlomiť.
  • Výkonnostné bicykle – bez ohľadu na to, či hovoríme o cestných, horských alebo časovkárskych bicykloch, nie sú prispôsobené na montáž nosičov na batožinu. Väčšinou ide o konštrukcie prispôsobené určitému zaťaženiu a veľmi špecifickým úlohám, a preto môže montáž nosiča spôsobiť, že jazda nebude pohodlná a v niektorých prípadoch môže byť dokonca nebezpečná!
To Top