Fľaše na vodu

Filter by
Zobraziť ako Mriežka Zoznam
Položky 1-12 z 14
Page

Cyklistické fľaše na vodu

Cyklistická fľaša na vodu - alebo ako voziť svoj obľúbený nápoj

Cyklistická fľaša na vodu je niečo, bez čoho by ste sa nemali vydať na žiadny výlet. Bez ohľadu na to, na akú dlhú cestu vyrážate, je lepšie mať ju so sebou. Uľahčí prepravu Vášho obľúbeného nápoja, vďaka čomu sa vyhnete dehydratácii počas jazdy. Je neoddeliteľnou súčasťou výbavy každého cyklistu.

Existuje mnoho rôznych typov fliaš na vodu, ktoré sa osvedčia v každých podmienkach. Nezáleží na tom, či idete na výlet v lete alebo v zime - bez fľaše naplnenej Vaším obľúbeným nápojom je lepšie zostať doma!

Ako si vybrať cyklistickú fľašu na vodu

Mohlo by sa zdať, že odpoveď na otázku, ako si vybrať cyklistickú fľašu na vodu, je mimoriadne jednoduchá. Všetky totiž plnia rovnakú úlohu - umožňujú počas jazdy prepravovať tekutiny potrebné na hydratáciu. Avšak v závislosti od toho, aký štýl jazdy uprednostňujeme, môžu rôzne fľaše na vodu fungovať lepšie alebo horšie.

Základným kritériom, ktorým sa treba riadiť pri výbere fľaše na vodu, je materiál, z ktorého bola vyrobená. Najlepšie je vybrať si také, ktoré boli vyrobené z biologicky rozložiteľných surovín. Treba dbať aj na to, aby nepreberali pach tekutín, ktoré v nich prepravujeme.

Premyslite si tiež veľkosť fľaše. Fľaša s objemom 500 ml je výbornou voľbou pre všetky druhy pretekov, práve túto veľkosť využívajú pretekári najčastejšie. Umožní Vám voziť izotonický nápoj bez výrazného zvýšenia hmotnosti bicykla. Fľaša na vodu s objemom 750 ml sa dobre osvedčí počas dlhých jázd a pretekov v horúcich dňoch, kde je dôležitá správna hydratácia.

Za odporúčanie stoja aj fľaše na vodu s izoláciou, ktoré si obľúbia najmä ľudia, ktorí si nápoje radi prepravujú pri určitej teplote. Vďaka nim si tekutiny udržia teplotu bez ohľadu na teplotu okolia! Je to ideálne riešenie, ak si chcete vychutnať studený nápoj uprostred horúceho leta alebo teplý čaj počas mrazivej zimy.

Samostatnú zmienku si zaslúžia špeciálne cyklistické fľaše na vodu. Medzi ne patrí aj aerodynamická cyklistická fľaša na vodu, ktorá sa používa v bicykloch na časovky a triatlon. Má sploštenú konštrukciu, ktorá nevyčnieva za obrys bicykla, čo zlepšuje aerodynamiku. Môže sa to zdať smiešne, ale na najvyššej úrovni môže byť aj úspora sekundy alebo dvoch, ktorú môže privodiť práve takáto fľaša s vodou, rozhodujúcim faktorom pre výhru.

To Top