Okuliare

Filter by
Zobraziť ako Mriežka Zoznam
9 položiek

Cyklistické okuliare

Cyklistické okuliare sú viac než len jednoduchým doplnkom Vášho cyklistického outfitu. Ide o dôležitý prvok prispievajúci k zlepšeniu jazdného pohodlia a bezpečnosti. Vďaka nemu poskytnete svojim očiam primeranú ochranu nielen pred slnečnými lúčmi, ale aj pred prípadnými nečistotami, ktoré by Vám do nich mohli spadnúť. A ak idete naozaj rýchlo, oceníte túto ochranu proti hmyzu, ktorý by Vám inak mohol zasiahnuť oko. Tým sa však výhody bicyklovania v okuliaroch nekončia.

Cyklistické okuliare sú na rozdiel od tradičných slnečných okuliarov najčastejšie vybavené vymeniteľnými sklami, ktoré sa dajú prispôsobiť podmienkam na ceste alebo dennej dobe. Žlté alebo priehľadné sklá Vám pomôžu pri jazde v zamračených dňoch alebo po zotmení. Farebné sklá dokonale zvyšujú kontrast a pomáhajú Vám rýchlejšie vidieť nebezpečenstvá a diery na ceste. Na druhej strane sú tmavé sklá výbornou voľbou na slnečné dni.

Ako nosiť cyklistické okuliare?

Môže sa to zdať smiešne, no o nosení cyklistických okuliarov platí nepísané pravidlo. Týka sa toho, či majú byť ramená okuliarov nad alebo pod popruhmi prilby.

Mnoho ľudí tomu nevenuje pozornosť, môžete však touto informáciou zaskočiť svojich priateľov. Cyklistická kultúra hovorí, že najlepšie je nosiť okuliare nad pásikmi prilby. Má to aj svoje bezpečnostné dôvody – pri nehode Vám okuliare jednoducho spadnú z nosa, pričom ak by boli nasadené pod popruhmi prilby, mohli by ohroziť Vaše oči. Toto pravidlo mohlo vychádzať aj z toho, že v minulosti sa sklá bicyklových skiel nevyrábali z polykarbonátu, čo je veľmi trvanlivý a nerozbitný materiál.

To Top