Sedačky na bicykle

Filter by
Zobraziť ako Mriežka Zoznam
7 položiek

Sedačky na bicykle

Chcete vziať svoje dieťa na cyklovýlet, ale je ešte príliš malé na samostatnú, niekoľkokilometrovú jazdu? Riešením môžu byť cyklosedačky. Vďaka nim môže dieťa stráviť výpravu s rodičom, bez problémov s ním komunikovať a v prípade potreby na chvíľu zavrieť oči a oddýchnuť si.

Akú sedačku na bicykel si vybrať

Pri výbere cyklosedačky pre dieťa musíte v prvom rade dbať na jeho bezpečnosť. Sedačka by mala mať bezpečnostné pásy a stabilnú oporu pre nohy. Bolo by tiež dobré, keby bolo možné zaistiť nohy dieťaťa popruhmi.

Veľmi obľúbené sú cyklosedačky namontované za rodičom – toto riešenie umožňuje dieťaťu rozprávať sa s blízkou osobou. Zaisťuje tiež väčšiu bezpečnosť pre deti. Zároveň poskytuje stabilnú oporu pre chrbát. Druhým typom je cyklosedačka montovaná spredu. Je to určite menej obľúbené riešenie, no tiež má mnohé výhody. Najdôležitejšou z nich je možnosť rodiča pozorovať správanie dieťaťa a - v prípade potreby - dať mu niečo na jedenie alebo na pitie.

Kedy je možné prepravovať dieťa v cyklosedačke?

Každý drobec sa vyvíja inak, a tak je len na rodičovi, kedy bude dieťa pripravené na jazdu v cyklosedačke. Najdôležitejšie však je, aby sa dieťa vedelo samostatne posadiť a udržiavať správne držanie tela. Odborníci preto tvrdia, že dieťa možno prepravovať na krátke vzdialenosti už po ukončení 9. mesiaca života. Nezabúdajte tiež, že dieťa by už malo mať správne vyvinuté krčné svaly, aby ich nezaťažila prilba na hlave.

Pokiaľ ide o hornú hranicu, dokedy môže dieťa jazdiť v cyklosedačke, takáto neexistuje. Väčšinou to určuje výrobca, ktorý definuje hmotnostný rozsah, ktorý je sedačka schopná vydržať.

To Top