EARTH 1.0


As low as 0,00 €
Zostáva len %1
SKU
KRER1Z29X16M003033-9574
Záruka vrátenia do 14 pracovných dní
Rýchle a bezpečné doručenie
Miesto vyzdvihnutia bicyklov
Bicykel je pripravený na jazdu!

KROSS EARTH 1.0 

Horská cyklistika, najmä pokiaľ máme na mysli slávne trasy svetového pohára XC, predstavuje pre pretekárov úplne iné výzvy ako pred pár rokmi. Aby sme Vám pomohli pri MTB maratónoch aj počas klasických XC pretekov, vytvorili sme KROSS Earth 1.0. Pri jeho navrhovaní sme chceli vytvoriť univerzálny bicykel, ktorý sa osvedčí v akomkoľvek teréne, kam ho vezmete. Aj napriek istým ústupkom, ktoré sme museli pri výbere komponentov urobiť, môžeme s hrdosťou povedať, že ide o jeden z najzaujímavejších bicyklov dostupných v našej ponuke.

V roku 2022 sme sa zamerali na ďalší vývoj našich celoodpružených bicyklov. Napriek tomu, že sme nijako nezasiahli do jeho geometrie, obnovili sme príslušenstvo KROSS Earth 1.0, vďaka čomu je ešte univerzálnejším nástrojom pre trasy hodné svetového pohára XC. Prvotriedny systém Shimano Deore pracujúci s kazetou 11-51 alebo tlmič využívajúci vzduchovú pružinu sú len niektoré z noviniek pripravených s myšlienkou na Vás. Aby ste boli ešte rýchlejší na náročných XC trasách.

Plné odpruženie

XC bicykel nečelí rovnakým výzvam ako pred pár rokmi. Preto sa musel vyvinúť. Celoodpružené MTB bicykle sú čoraz častejšie vyberané na technicky náročné pretekárske trate. Preto Kross Earth 1.0 obsahuje dva tlmiče od renomovaného japonského výrobcu Suntour, rám vyrobený z aluminium superlite, Trunnion systém a osvedčené komponenty od Shimano.

Prvky bicykla

KROSS Earth 1.0 má najnovší systém Shimano Deore M5100. Táto novinka na rok 2021 bola navrhnutá pre prácu s prehadzovačkami 1x11. Systém využíva jedenásťradovú kazetu s obrovským 51-zubovým kolesom na zvládnutie aj tých najstrmších stúpaní. Má tiež úplne nový spojkový mechanizmus, ktorý ešte lepšie napína reťaz pri jazde po nerovnom teréne. Rozlúčte sa s padajúcou reťazou - táto nočná mora sa už nikdy nevráti.

Trunnion systém je moderný spôsob uchytenia zadného tlmiča k rámu, vďaka čomu je kratší. Zároveň si však zachováva rovnakú hodnotu zdvihu. Ako predný tlmič bol použitý vzduchový tlmič SR Suntour XCR 32 RLR AIR so 100 mm zdvihom a vzduchovou pružinou. Vďaka tomu ide o tuhšiu a ľahšiu konštrukciu v porovnaní s minuloročným modelom. Dopĺňa ju zadný tlmič od rovnakého výrobcu - SR Suntour Edge R. Na riadidlách sa nachádza uzamykacia páčka, ktorá blokuje oba tlmiče, čo pomáha efektívnemu šliapaniu na rovných úsekoch trasy. Aby sme bicyklu zabezpečili dobrú trakciu aj v tých najviac zablatených podmienkach, vybavili sme ho plášťami Schwalbe Rapid Rob so šírkou 2,25 palca, osvedčenými na mnohých trasách. Rám je vyrobený z aluminium superlite. Vďaka tepelnému spracovaniu sa táto zliatina vyznačuje zvýšenou tuhosťou a odolnosťou proti preťaženiu pri zachovaní nízkej hmotnosti.

Viac informácií
MATERIÁL RÁMU ALUMINIUM SUPERLITE
VIDLICA SR SUNTOUR XCR 32 RLR AIR
POVRCHOVÁ ÚPRAVA LAKOVANIA lesklý
ZADNÁ PREHADZOVAČKA SHIMANO DEORE M5100
PÁČKY PREHADZOVAČIEK SHIMANO DEORE M5100
ZADNÝ TLMIČ SR SUNTOUR EDGE R
KĽUKY SHIMANO DEORE M5100
GRIPY KROSS SILKY
ZADNÁ BRZDA SHIMANO MT200
BRZDOVÉ PÁČKY SHIMANO MT200
NÁBOJ VPREDU SHIMANO MT400 15x110
STREDOVÁ OSKA SHIMANO BSA BB52
PLÁŠTE SCHWALBE RAPID ROB 29x2.25
RIADIDLÁ ALUMINIUM 740 MM 31.8
REŤAZ SHIMANO HG601
RÁFIKY KROSS
SEDLO SELLE ROYAL
PREDNÁ BRZDA SHIMANO MT200
BRZDOVÉ KOTÚČE SHIMANO RT10 (180)
RIADENIE FP-H856B2;1-1/8"-1.5"
OZUBENÉ KOLIESKA 32T/175MM
POČET PREVODOV 11
ROZSAH KAZETY/VOĽNOBEŽKY 11-51T
KAZETA/VOĽNOBEŽKA SHIMANO DEORE M5100
ZDVIH VIDLICE 100mm
KOLEKCIA 2022
Pohlavie Unisex
Napíšte nám
Jot us a note and we’ll get back to you as quickly as possible.
Level 11.0 Predchádzajúca Level 11.0
Write Your Own Review
Napíšte recenziuEARTH 1.0
To Top