Junior

Filter by
Zobraziť ako Mriežka Zoznam
Položky 1-12 z 34
Page

Bicykle Junior KROSS

Detské bicykle - od odrážadiel až po prvé dvojkolesové bicykle

Prvý bicykel znamená pre dieťa úžasný zážitok. Je to tak bez ohľadu na to, či ide o odrážadlo, prvý bicykel s pedálmi a pomocnými kolieskami alebo plne „dospelácke“ dve kolesá. Sú to vždy nezabudnuteľné chvíle bezstarostnosti a radosti.

Ak chcete svojmu dieťaťu splniť sny o úžasnom bicykli, musíte si tento darček dobre premyslieť. Dobre zvolený bicykel pre dieťa ho povzbudí k dlhým cyklovýletom a spoločným chvíľam na čerstvom vzduchu. Bicyklovanie je fyzická aktivita, ktorá pomáha socializovať sa a učiť sa novým zručnostiam. Zároveň Vám umožní objavovať svet a dostať sa tam, kde by malé nôžky malého človiečika neponiesli.

Ako vybrať bicykel, aby vyhovoval výške dieťaťa

Otázka, ako si vybrať bicykel, aby vyhovoval výške a veku dieťaťa, nedáva mnohým rodičom v noci spávať. Na trhu je totiž mnoho rôznych riešení a niekedy sa v tom môžete jednoducho stratiť.

Preto Vám v mnohých prípadoch môžu pomôcť rozmery koliesok:

  • Odrážadlá - sú ideálne pre deti, ktoré už vedia chodiť. Najčastejšie sa odporúčajú deťom, ktoré už majú 18 mesiacov. Takýto bicyklík pomáha dieťaťu trénovať stabilitu a zároveň upevňovať schopnosť chôdze. Je nevyhnutné, aby bol zvolený model relatívne ľahký. Niektoré odrážadlá majú prídavnú brzdu, ktorá uľahčuje zastavenie.
  • Bicyklík s 12-palcovými kolesami - optimálna voľba pre deti od 2 do 4 rokov. Toto je prvý skutočný bicykel s bočnými kolieskami, ktoré uľahčia Vášmu dieťaťu naučiť sa jazdiť. Väčšinou sú to bicykle s jedným prevodom, čo pomáha Vášmu dieťaťu sústrediť sa na pedálovanie.
  • Bicykel so 14-palcovými kolesami je už riadny bicykel, odporúčaný pre deti vo veku od 3 do 5 rokov. Bočné kolieska sa môžu ukázať ako zbytočné, najmä ak ide o ďalší bicykel dieťaťa. Tu sa tiež začínajú objavovať prvé prevody a je to úvod k pokročilejším dvojkolesovým tátošom.
  • Bicykel so 16-palcovými kolesami - je určený pre deti od 4 do 6 rokov. Je to už takmer úplne dospelácky bicykel, len s menšími kolieskami. Väčšinou má jednu prehadzovačku a kompletnú sadu bŕzd.

Samozrejme, každé dieťa sa vyvíja a rastie iným tempom, preto vyššie uvedené netreba brať ako striktné pravidlo. Najlepšie Vám pomôžu odborníci v predajniach KROSS.

Typy detských bicyklov

Rovnako ako pri bicykloch pre dospelých, aj pri detských existujú určité špecifické typy. V prípade najmenších, ktorí robia prvé kroky, sú tu odrážadlá, ktoré pomáhajú pri učení chôdze a sú predohrou k bicyklom s bočnými kolieskami. Viete, že dieťa, ktoré používalo odrážadlo, sa zvyčajne rýchlejšie naučí jazdiť bez pomocných koliesok?

Do bicyklov pre deti vo veku od 2 do 6 rokov sú zvyčajne zavádzané ďalšie prvky, ktoré dieťa postupne zoznamujú s jednotlivými časťami bicykla – takými ako prehadzovačky či brzdy ovládané páčkami na riadidlách. V závislosti od veku a výšky dieťaťa majú čoraz väčšie kolesá.

Bicykle pre tínedžerov sú zvyčajne na nerozoznanie od tých, ktoré sú navrhnuté pre dospelých. Ich rámy sú o niečo menšie, aby sa dali prispôsobiť ich potrebám, ale okrem toho sú konštrukčne veľmi podobné.

 

To Top